تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

  • توسط آزیتا قلی پور
  • ۲ سال پیش
  • 0
تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام...

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

 

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام… تعریف درام اینست که درام نوشتاري است براي نشان دادن يك واقعه در صحنه نمايش.با 2مووی همراه باشید.

هچنین یک تعریف درام اینست که به هنر بازنمايي يا بازنمودي از يك واقعه توسط بازيگران در صحنه و در برابر تماشاگران و يا به ديگر سخن به مجموعه‌اي كه از هرگونه نمايش تئاتري مايه گرفته باشد، درام مي‌گويند.و اخرین تعریف درام هم این است که درام نزاع، ستيزه‌جويي، نگراني، اضطراب و تنش، شدت احساساتِ شخصيت‌هايِ يك واقعه را براي تماشاگران به تماشا مي‌گذارد، به گونه‌اي كه آن‌ها چنين كيفياتي را در خود حس كنند.

 

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام...

 

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

طبق بررسی های بدست امده درام به‌عنوان ادبيات در زمان‌هاي پيشين توسط كسي كه آن را به رشته تحرير درمي‌آورد، ارائه مي‌گشت. بازيگران حرف‌هاي نويسندة درام را حفظ میکردند و بر طبق سليقه و خواست تهيه‌كننده‌اش بیان میکردند. بنابراین بخاطر همين شرايط نوشته نويسنده غالباً از يك متن تجاوز نمي‌كرد. اما چاپ و انتشار نمايشنامه‌ها از قرن 16 شروع شد.

 

درام به دو نوع اصلي ارائه گشت: تراژدی و ملودرام .

انواع درام چیست ؟
برخی از انواع درام عبارتند از :

1. انواع درام : درام پنداشت‌ها يا برنهاد
یکی از انواع درام درام پنداشت ها یا برنهاد است . جالب است بدانید که ميان نمايشنامه برنهاد و نمايشنامه‌هاي مسائل فرق زیادی نیست. احتمالاً يكي مي‌گويد نمايشنامه مسائل، مشكلات زندگي را مطرح مي‌كند و نمايشنامه برنهاد به آن‌ها پاسخ مي‌دهد.

2. انواع درام : درام احساسي
درام احساسی یکی دیگر از انواع درام است . انفراداً و يا جمعاً نمايشنامه‌هايي به‌شمار مي‌آيند كه نشان مي‌دهند طبيعت و نهاد آدمي بر اثر كششي از احساس به كمال خواهد رسيد. درام احساسي در قرن هجده رواج بسيار يافت.

3. انواع درام : درام آموزشگاهي
یکی از انواع درام درام آموزشگاهی است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج مدرسه، غالباً به تئاتر حرفه‌‌اي توجه ويژه‌اي مبذول مي‌دارد كه در آن به تعليم بازيگري مي‌پردازد و گاه به آن آموزشگاه يا مدرسه هنر دراماتيك نيز مي‌گويند. درام شعري شعري به گونه درام است.

4. انواع درام : رسيتال دراماتيك
درام رسیتال دراماتیک یکی دیگر از انواع درام است . نمايشي همگاني است كه توسط يك يا چند بازيگر كه قطعه‌اي از نمايش يا طرحي دراماتيك را از بر مي‌خواند كه معمولاً بدون صحنه‌پردازي و يا موسيقي است.ویژگی سینماتوگرافر خوب چیست ؟

5. انواع درام : درام معكوس
یکی از انواع درام درام معکوس است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج مطلبي در طرح كه در آن شرح و بسطي به ميان مي‌آيد و انتظار تماشاگر را دربارة نتيجه و حاصل عمل تغيير مي‌دهد، همانند تغييري در شادماني و يا غم و اندوه.

6. انواع درام : درام رومانس
درام رومانس یکی دیگر از انواع درام است . نمايشنامه‌اي رمانتيك يا عاشقانه، نمايشنامه‌اي عاشقانه با اشارات تلويحي و جدّي كه احساسات تماشاگر را برمي‌انگيزاند و گاه به آن فانتزي نيز مي‌گويند (به‌ويژه در قرن هفدهم).

7. انواع درام : درام دلهره يا اضطراب‌آور
یکی از انواع درام درام دلهره یا اضطراب است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج نمايشي كه تماشاگر را به هول و ولا وامي‌دارد و بحراني پديد مي‌آورد كه او را به يك حالت فرعي سوق مي‌دهد.

8. انواع درام : درام كارآگاهي
درام کارآگاهی یکی دیگر از انواع درام است . به گزارش سینما تئاتر مای استیج درامِ كارآگاهي، آموزشي نظري و علمي است كه در مدرسه، تئاتر و يا دانشگاه به دانش‌پژوهان مي‌دهند. اما از قرن هجده به بعد درام ادبياتي به شمار مي‌آيد كه مي‌بايد آن را خواند و يا به نمايش گذاشت.

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام…

نقد و بررسی پنج فوت فاصله ؛ جدید ترین عاشقانه ی هالیوود

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام...
پنج فوت فاصله جدیدترین اثر عاشقانه ی هالیوود عاشقانه ای که آرام نیست. با ما در نقد و بررسی پنج فوت فاصله همراه باشید.

نقد و بررسی پنج-فوت-فاصله

شاید با خوندن داستان فیلم Five feet apart به یاد فیلم های خورشید نیمه شب یا همه چیز همه چیز بیوفتید.
فیلمی که محوریت داستانش حول پسر و دختریه که عاشق همن ولی بیماریشون این اجازه رو نمیده که کم تر از یک و نیم متر فاصله داشته باشن وگرنه میمیرن. اونا اجازه ی لمس همدیگه رو ندارن.
ولی عاشقانه ی پنج فوت فاصله یک عاشقانه ی ارام حوصله سر بر نیست. عاشقانه ای از جنس فیلم بخت پریشان ماست که شما رو درگیر خودش می کنه.

نقد و بررسی پنج فوت فاصله (Five feet apart)
داستان فقط دغدغه ی عشق و لمس نشدن نداره، داستان راجع به دختریه که هر سال تولدش فکر می کرده آخرین تولدشه و خودش و خونوادش آماده ی مرگش بودن ولی بر اثر یک اتفاق جای مرگ خودش خواهرش رو از دست میده و حالا احساس مسئولیت می کنه نسبت به خونواده ای که توان تحمل مرگ دومین فرزندشون رو ندارن.

نقد و بررسی پنج فوت فاصله

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام...
داستان پسریه که نقاشه و دوست داره تمام جهان رو بگرده به جای قدم زدن توی راه روهای تاریک و سیاه بیمارستان. داستان پسری که از درمان نا امیده و از دارو بیزار.

اتفاقات این فیلم نمیذاره از دیدن یه عاشقانه ی تینیجری خسته شید. این فیلم آموزندست، چون نقش اولش بهتون میگه من که این شانس رو نداشتم ولی شمایی که می تونید، تا فرصتش رو دارید عزیزانتون رو، دوستانتون رو لمس کنید و در آغوش بکشید چون فقط یک بار زنده اید.

نقد و بررسی مسیر سبز شاهکار نادیده گرفته شده سینما

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام...
نکته ای که تو این فیلم توجه ام رو جلب کرد فیلم برداری و انتخاب قاب های این دو نفر بود که در بعضی از سکانس ها مثلا سکانس کنار استخر کاملا چسبیده در دو طرف قاب دوربین بودن که نشون دهنده ی اینه که این فاصله یک و نیم متری هر چند فاصله کمیه ولی برای این دو نفر اون قدر طولانیه که حتی نمیتونن دور تر از این رو تصور کنن و این کارگردانی متفکرانه و خلاق رو از جاستین بالدونی کارگردان جوان این فیلم به نمایش می ذاره.
پنج فوت فاصله بیان گر این موضوعه که ما زنده نیستیم که سالم باشیم، ما سلامتی رو میخوایم که زندگی کنیم و زمانی که یادمون میره زندگی کنیم چیزی بیشتر از یه مرده نیستیم.
پنج فوت فاصله فیلمیه که از دیدنش پشیمون نمیشید پس از دستش ندید.

تعریف درام چیست؟و یه نمونه از فیلم درام...

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *