نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

  • توسط آزیتا قلی پور
  • ۳ ماه پیش
  • 0
نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood) : با ما همراه باشید در تو مووی

 

تریلر فیلم پدرانه (Fatherhood)

 

با به نمایش درآمدن جدیدترین فیلم کوین هارت با نام Fatherhood در شبکه اینترنتی نتفلیکس، اکنون می‌توان نگاهی به نمرات منتقدین به این فیلم انداخت.

داستان این فیلم بر روی پدر سخت‌کوشی با نام مت تمرکز دارد که در حال انجام دادن تمام تلاش خود است تا بتواند نیاز‌های دخترش را برآورده کند و مهم نیست که در این راه با چه چالش‌هایی روبه‌رو شود. مت کاراکتری است که از اعماق وجودش مصمم است تا عملکردی بهتری داشته باشد و از عهده وظایف پدری خود برآید.

نقش کاراکتر مت را در این فیلم کوین هارت (Kevin Hart) و نقش دخترش را نیز بازیگری با نام ملودی هرد (Melody Hurd) ایفا کرده‌اند. فیلم Fatherhood دومین پروژه سینمایی است که کوین هارت در آن، در نقشی دراماتیک و جدی به ایفای نقش پرداخته است. پیش از این نیز، او در فیلمی با عنوان The Upside در نقشی جدی در مقابل برایان کرانستون (Bryan Cranston) نقش‌آفرینی کرده بود که متأسفانه منتقدین از این فیلم استقبال خوبی نکردند.

نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

 

این فیلم براساس داستان واقعی و رمان الهام‌بخشی با عنوان Two Kisses for Maddy: A Memoir of Loss & Love که توسط نویسنده‌ای با نام متیو لوگلین (Matthew Logelin) به قلم درآمده،‌ ساخته شده است.

وظیفه هدایت این فیلم را فیلم‌نامه‌نویس و کارگردان آمریکایی با نام پال وایتز (Paul Weitz) بر عهده داشته است. از کارهای قبلی این کارگردان می‌توان به فیلم کمدی Little Fockers با نقش‌آفرینی بازیگرانی از جمله بن استیلر (Ben Stiller) و رابرت دنیرو (Robert De Niro) و همچنین فیلم American Pie اشاره کرد.

نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

 

پال وایتز علاوه بر کارگردانی این فیلم، فیلم‌نامه آن را نیز خودش با همکاری نویسنده دیگری با نام دانا استیونز (Dana Stevens) به قلم درآورده است. مارتی بوون (Marty Bowen)، کوین هارت، دیوید بوبیر (David Beaubaire) و پیتر کرنان (Peter Kiernan) نیز تولید‌کنندگان این فیلم را تشکیل داده‌اند.

از تهیه‌کنندگان اجرایی این فیلم می‌توان به بتسی دنبری (Betsy Danbury)، آرون ال. گیلبرت (Aaron L. Gilbert)، جیسون کلات (Jason Cloth)، برایان اسمایلی (Bryan Smiley)، ژاکلین هانتلینگ سوات (Jaclyn Huntling Swatt)، آیزاک کلاوسنر (Isaac Klausner)، چنینگ تیتوم (Channing Tatum) و رید کارولین (Reid Carolin) اشاره کرد.

به غیر از کوین هارت و ملودی هرد، از دیگر بازیگران حاضر در این فیلم نیز می‌توان به الفری وودارد (Alfre Woodard)، آنتونی کریگن (Anthony Carrigan)، کریستین لن (Christine Lan)، کریستوفر هیز (Christopher Hayes)، دبورا آئوریند (Deborah Ayorinde)، دی‌واندا وایز (DeWanda Wise)، فرانکی فیزن (Frankie Faison)، اینس فغولی بوزون (Ines Feghouli Bozon)، جان ایزیومون (John Iziomon)، جولیان کیسی (Julian Casey)، لتیتیا بروکس (Letitia Brookes)، لی‌رل هاوری (LilRel Howery)، پل الکساندر دزیر (Paul Alexander Désiré)، پل رایزر (Paul Reiser)، ردنی الکساندر (Rodney Alexandre)، رایان اس. هیل (Ryan S. Hill)، تنیشا کالینز (Teneisha Collins) و تدرا پورتر (Thedra Porter) اشاره کرد.

نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

نقد فیلم سینمایی پدرانه (Fatherhood)

 

فیلم درام Fatherhood در ابتدا قرار بوده توسط کمپانی سونی در تاریخ ۳ آوریل ۲۰۲۰ (۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹) در سینماها به نمایش گذاشته شود ولی با آغاز همه‌گیری ویروس کرونا و تعطیلی بسیاری از سینماها، این کمپانی چندین بار تاریخ پخش آن را جا به جا کرده است.

سرانجام کمپانی نتفلیکس با خریداری کردن حق پخش آن از کمپانی سونی، این فیلم را در تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰) در شبکه اینترنتی خود به نمایش گذاشته است.

فیلم Fatherhood کوین هارت تا به حال نقد‌های متوسطی را از طرف منتقدین دریافت کرده است. اکثر منتقدین از بازی قوی بازیگران این فیلم مخصوصاً کوین هارت تعریف کرده‌اند. برخی از آن‌ها نیز گفته‌اند که بازیگران این فیلم توانسته‌اند به داستان واقعی آن، احساسات واقعی تزریق کنند و سوپرایزهای جالبی را در آن به وجود آورند.

این فیلم از ۱۸ نقد منتشر شده در سایت متاکریتیک، توانسته نمره متوسط ۵۳ از ۱۰۰ را کسب کند. از این ۱۸ نقد، ۶ نقد آن مثبت بوده و ۱۲ نقد دیگر نیز، نقد‌هایی متوسط بوده‌‌اند و هیچ نقد‌ منفی نیز تا به حال به آن داده نشده است. وضعیت نمرات این فیلم در سایت راتن تومیتوز کمی بهتر می‌باشد چرا که این فیلم توانسته از ۵۸ نقد منتشر شده، امتیاز متوسط ۶۶ از ۱۰۰ را از طرف منتقدین به دست آورد. به نظر می‌رسد که بینندگان نیز تا حدودی با نمرات منتقدین هم‌نظر هستند چرا که میانگین نمرات آن‌ها به این عنوان عدد ۷۳ از ۱۰۰ بوده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *